یه تجربه شیرین

دیروز من و لیدا تصمیم گرفتیم کیک درست کنیم اونم یه کیک با یه تزیین عالی برای سورپرایز کردن بابا مهرداد.

کلا دخترکم عاشق تزییناته فرقی نمیکنه تزیین چی باشه از چسبوندن نگین های رنگی رو کیف پولش باشه تا درست کردن کارت برای دوستاش با کلی قلب و پاپیون.کلا چسب حرارتی و کاغذ رنگی ابزار کارشه.

حالا مواد لازم :

-کیک اسفنجی ساده

-خامه به مقدار کافی

-رنگهای مجاز خوراکی

-انتخاب یک طرح مناسب

-صبر ایوب  آخ

کتابی که عکسشو گذاشتم پر از طرحهای کارتونی و کمیک مورد پسند بچه هاست که میشه برای تزیین کیک ازشون استفاده کرد .

 

 

لیدا طرح پایینو انتخاب کرد و طرح مورد نظرو روی کاغذ روغنی کشید و رنگهایی که دوست داشت طرحش داشته باشه انتخاب کرد .

 

 

بعد مقداری کاکائوی تلخ آب کردیم و خطوط طرحو به کمک یه قیف نازک باهاش کشیدیم . که بدلیل ناشیگری خطها کج و معوج شدن .میشه به جای کاکائو از ترکیب خامه و رنگ سیاه استفاده کرد.بعد مدت 5 دقیقه توی فریزر میگزاریم تا خودشو بگیره.

 

 

 

 

مرحله هیجان انگیزش برای لیدا  آماده کردن خامه های رنگی بود که بعد باهاشون طرحمونو رنگ  آمیزی کردیم و مجددا تو فریزر گذاشتیم.

 

 

در پایان طرحو روی کیک برگردوندیم و کلی دو تایی ذوق کردیم.لیدا میگفت:مامان احساس میکنم خیلی بزرگ شدم .مژهفکر میکنم برای بار اول خیلی بدم نشد .

 

 

اگر دوست ندارید از رنگهای خوراکی استفاده کنید میتونید برای رنگ آمیزی از ژله های رنگی و زعفرون استفاده کنید.هر چی طرح ساده تر باشه راحت تر هستید و قالبتون مثل من لازم نیست ظرف پیرکس باشه.کلا تجربه جالبی برای هر دو تامون بود  که به امتحاتش می ارزید.هر چند توصیه میکنم وقتی این کارو انجام بدید که کاملا ریلکس و خرم باشید و اعصابتون در وضعیت مطلوبی باشه .

دختری یک روز هم دندون رو جگر گذاشت و در مقابل وسوسه های خوردن کیک و ناخنک زدن مقاومت کردنگران تا بابا از سر کار برگرده و بتونه سورپریزش کنه و بابا هم که کلی بوس و بغلبغل.

/ 0 نظر / 113 بازدید